Dating i Danmark

Der er masser af steder at gå hen, hvis du vil have dansk dating. Det vil sige, steder hvor du er sikker på, at det udelukkende er danske profiler der sidder bagved skærmen. Dog også nogle steder du skal undgå, hvis du vil være sikker på, at det reelt set er en kvinde der sidder bagved skærmen.

Det er ikke længe siden, at kontant afslørede at nogle kyniske bagmænd, stod for at hyre folk ind til at besvare henvendelser fra håbefulde danskere der kiggede efter kærlighed. Heldigvis, så er de fleste af de sider efterhånden lukket ned, men du kan kende dem ved, at de typisk ikke forlanger et fast abonnement, men tager betaling for antallet af beskeder der bliver skrevet. Så er deres opgave nemlig ret nem – Nemlig at holde fast i folk ved at skrive til dem, og gerne flirte med dem.

Men heldigvis, så er der også mange reelle gode danske dating sider.

Hvis du søger regulær dating herhjemme, så er det værd at nævne sider som Dating.dk, Single.dk, Partnermedniveau.dk og selv mægtige Facebook har annonceret at de kaster sig ind i kampen om dating kunderne. Det er dog uvist hvornår Facebooks Dating funktion ser dagens lys, og ikke mindst hvornår den så kommer til Danmark.

Men der er også en mere fræk afdeling af dating sider. Der er sider for næsten enhver kink.

Swingerdating.dk, swingeren.dk og swingergaarden.dk har hver deres side, hvor du kan komme i kontakt med andre profiler der også søger swingere til forhold, sex eller hvad det end kunne være. Her er swingeren den absolut største, og er det gamle Cityswingers og XXdark der er slået sammen til en side, hvor du kan møde ligestillede.

Der er også de regulære sexdating sider. Her finder vi sider som scor.dk, sexdating.dk og xxklub.dk som jeg også vil komme i den kategori. Den absolut største, og ældste er scor.dk som har eksisteret i 20 år efterhånden.

En anden niche side i den sammenhæng må være Victoria Milan, som fokuserer på folk i forhold, som søger lidt på sidelinien.

Vi har også en side som auktionsdate.dk, hvor du kan “købe” dig til en date. Det er et meget om diskutteret site, men hvis du er til den slags, så er det absolut en mulighed.

Nogle af dem du skal holde dig fra, er altså sider som ikke kræver betaling pr. måned, eller bare er meget dyre. Typisk ligger medlemsskabet for en datingside på omkring 150 kroner pr. måned.

Se også

bedre orgasmer for kvinder

3 tips til bedre orgasmer for kvinder

Hvis du er kvinde, bør du onanere meget. Der er nemlig rigtig mange fordele ved …

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret.